Wyposażenie warsztatu samochodowego – ściągacze kół

ściągacze kół

Dobry warsztat samochodowy

W dzisiejszych czasach, każda lub prawie każda rodzina, osoba dorosła posiada swój własny samochód. Dlatego też, kilka lat temu nastąpił boom na posiadanie własnego warsztatu samochodowego lub pracowanie w takim miejscu. Z racji ilości samochodów, jakie obecnie poruszają się na polskich drogach, warto było zainwestować w warsztat samochodowy.

Miejsce takie, aby było opłacalne i dochodowe, powinno zostać wyposażone w profesjonalne narzędzia. Warsztaty samochodowe mogą prowadzić swoje czynności w zakresie ogólnej mechaniki pojazdowej. Mogą także specjalizować się w konkretnej grupie marek pojazdów lub w konkretnego rodzaju naprawach.

Co powinno znaleźć się w dobrym warsztacie samochodowym?

Bez wątpienia, warsztat samochodowy powinien posiadać w swoim wyposażeniu ściągacze kół, których jest wiele rodzajów. Warsztat powinien posiadać ściągacze do kół zębatych w skrzyniach biegów. Jeśli prowadzone są także naprawy motorów, niezbędne będą ściągacze do kół zamachowych w motorach, bez których nie dokona się niektórych napraw.

ściągacze kół

Dobrze prosperujący warsztat samochodowy powinien, także posiadać szereg kluczy, w tym klucz pneumatyczny, który usprawnia i przyspiesza demontaż i montaż kół. Posiadając klucz, niezbędny jest także kompresor. Jego wielkość i moc powinna być dostosowana do intensywności wykonywanej pracy. Ponad to, niezbędne są także klucze płaskie, oczkowe a także tzw. grzechotki. Do tego różnego rodzaju śrubokręty, najlepiej w zestawach.

Na wyposażeniu warsztatu powinien znajdować się podnośnik. Ilość podnośników jest uzależniona, od tego ile miejsc do pracy zapewnia warsztat. Podnośniki są kolumnowe oraz płytowe. Ich wybór warto dobrać do wysokości pomieszczenia oraz zakresu usług, jakie świadczy warsztat.

Pracę w warsztacie, niezwykle usprawniają oraz przyspieszają tzw. wózki narzędziowe, odpowiednio wyposażone w narzędzia. Wózek na kółkach, który można podprowadzić do samochodu, w którym to aucie obecnie wykonywane są prace.