Wodne szaleństwo

Wiele osób boryka się z nadprogramowymi kilogramami. Są to nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Do pozbycia się zbędnego balastu potrzebna jest odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Nie każdy natomiast jest miłośnikiem klubów fitness, biegania czy też jazdy na rowerze. Wielu z nas uwielbia basen, pływanie i właśnie dla tych osób powstały świetne zajęcia w wodzie – aqua animacje. Są to zajęcia będące bardzo bezpieczną formą aktywności. Ćwiczenia te we wodzie mogą uprawiać osoby, które nie potrafią pływać. Jest to tzw. aerobik z tym, że ćwiczy się w basenie.

Dzięki temu, ze woda ma wyporność, ćwiczenia nie są męczące, a także nie obciążają stawów i kręgosłupa.

Podczas aqua animacji spala się nawet do 700 kcal, czyli dwa razy więcej niż podczas tradycyjnego aerobiku na sali, a 1 minuta we wodzie, to tak jak 5 minut zwykłych ćwiczeń, a wszystko za sprawą wody, która ma opór. Forma wodnych ćwiczeń coraz bardziej rozpowszechnia się na całym świecie. Jest to aktywność nie tylko dla osób, które chcą dbać o swoją kondycję i figurę, ale także: dla kobiet w ciąży, osób z nadwagą i otyłością, osób chorych na osteoporozę i artretyzm, osób starszych, a także osób z problemami układu kostno – stawowego.
	aqua animacje

Zajęcia aqua mają wiele plusów takich jak: uelastyczniają i wzmacniają mięśnie, dzięki czemu ciało jest bardziej jędrne i wysportowane, wysmuklają sylwetkę, poprawiają kondycję, poprawiają krążenie i oddychanie, mają pozytywny wpływ na samopoczucie, redukują stres, cellulit, spalają tkankę tłuszczową, a przede wszystkim to świetna zabawa. Zajęcia odbywają się z piłkami, makaronami, deskami i wieloma innymi.
Jeśli jesteśmy zwolennikami mokrych szaleństw, warto wybrać taką formę aktywności. Nie każdemu sprawiają przyjemność zwyczajne ćwiczenia, na których wylewa się litry potu, a efekt jest mało widoczny. Te zajęcia są wyjątkowe, bo może z nich korzystać praktycznie każdy, bez względu na wiek, płeć czy stan zdrowia. Warto spróbować czegoś nowego co sprawia, że nie tylko stan naszego zdrowia się polepsza, ale także na twarzy pojawia się uśmiech.