Użyteczne rozwiązania w pomieszczeniach

ściany przesuwne

Na przestrzeni lat, technika budownictwa zmieniła się diametralnie. Dawniej bez wahania wznoszono duże budynki zajmujące spory areał. Wiele z nich było za dużych, rozkład pomieszczeń nie był zbytnio przemyślany. Nie należy się jednak dziwić biorąc pod uwagę, że kiedyś wolnych działek budowlanych było zwyczajnie więcej, a cena ziemi była niska. Nie przejmowano się więc kosztami i racjonalną gospodarką.

ściany przesuwne

Ściany przesuwne – koszt

Dzisiaj ta kwestia wygląda zupełnie inaczej, budowa metra budynku to znaczny koszt, dlatego już na etapie projektu planuje się maksymalne wykorzystanie każdej dostępnej przestrzeni. Inwestorzy starają się, żeby ich budynki były użyteczne, a zarazem elastyczne. Stosuje się więc szereg rozwiązań, które pomagają dostosować wnętrze akurat do aktualnych potrzeb. Jednym z takich rozwiązań są ściany przesuwne. Ich zastosowanie pozwala na szybką zmianę aranżacji każdego miejsca, zarówno budynku mieszkalnego, jak i gospodarczego.

Ściany przesuwne – w jakim wnętrzu?

Takie rozwiązanie spotykamy przede wszystkim na różnych salach konferencyjnych czy weselnych. Wyobraźmy sobie, że potrzebujemy zorganizować konferencję dla tysiąca osób. To bardzo duża liczba ludzi. Znajdujemy lokal, który odpowiada naszym potrzebom. Jest on bardzo duży i wszyscy mieszczą się bez problemu. Za jakiś czas potrzebujemy zorganizować podobne wydarzenie, ale tylko dla stu pięćdziesięciu osób. Tak mała liczba ludzi na tak wielkiej sali czułaby się raczej niekomfortowo, pomieszczenie świeciłoby pustkami. Byłoby to też raczej nieopłacalne dla właściciela.

ściany przesuwne

Ściany przesuwne

Z pomocą przychodzi ściana przesuwna, za jej pomocą można wydzielić odpowiednio mały fragment sali, dostosowując ją do odpowiedniej liczby uczestników. Mało tego, na pozostałej przestrzeni może odbywać się inne wydarzenie, a uczestnicy nie będą przeszkadzać sobie nawzajem. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie dla właściciela, pozwala obsługiwać kilku klientów w jednym czasie. Co ważne, gdy taka ściana jest złożona i schowana, to jest całkowicie niewidoczna. Wszystko wygląda więc schludnie i estetycznie.