Okna aluminiowe – zalety

okna aluminiowe

Okna aluminiowe powoli zaczynają podbijać budownictwo mieszkaniowe ze względu na swoją nowoczesność, niezwykłą trwałość i energooszczędność. Do niedawna spotkać je można było głównie w budynkach urzędowych czy szkolnych, jednak obecnie coraz częściej goszczą w domach jednorodzinnych w nowoczesnym stylu.

Zalety okien aluminiowych

Jedną z zalet jakie posiadają okna aluminiowe są walory estetyczne. Należą do nich:
– nieograniczona gama kolorystyczna profili
– różnorodność powierzchni (matowa, metalizowana, błyszcząca)
– możliwość uformowania każdego kształtu (łuku, trapezu, koła).

okna aluminiowe

Kolejną zaletą będącą jednocześnie jedną z najważniejszych jest solidność. Profile aluminiowe są kilkukomorowe i wypełniane materiałami termoizolacyjnymi, dzięki czemu osiągają bardzo dobre parametry współczynnika przenikania ciepła. Okna aluminiowe są niezwykle łatwe w pielęgnacji i nie wymagają właściwie żadnej konserwacji. Są również dużo lżejsze niż ich odpowiedniki z drewna czy plastiku, więc ich montaż przebiega sprawniej i szybciej.

Aluminium jest odporne na zmienne czynniki atmosferyczne, więc nie ma obaw, że okna porosną mchem czy grzybem bądź pleśnią w przeciwieństwie do drewnianych. Ponadto nie odbarwiają się pod wpływem promieni słonecznych jak te z tworzywa PCV.

Okna aluminiowe są także dużo odporniejsze na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i nie ulegają przekształceniom. Jednak w momencie zniszczenia jedyną opcją jest wymiana ramy na nową, gdyż nie nadaje się do renowacji.

Wybierając okna do swojego mieszkania czy domu warto rozważyć każdą możliwą opcję. Okna aluminiowe cieszą się coraz większą popularnością przede wszystkim ze względu na wytrzymałość i energooszczędność. Są one niestety sporo droższe niż najtańsze okna z PCV czy trochę bardziej kosztowne wersje drewniane. Jednak bardzo często raz porządnie wydane większe pieniądze procentują w przyszłości.