Ogrodzenia kompozytowe cena i właściwości

ogrodzenie kompozytowe cena

Zalety ogrodzenia kompozytowego

Ogrodzenie kompozytowe to doskonały zamiennik tradycyjnych ogrodzeń drewnianych lub stalowych. Jest to mieszanka mączki drzewnej oraz PCV, a to połączenie samo w sobie zapewnia trwałość ogrodzeń i odporność na przebarwienia. System łączenia składa się z pióra i wpustu, dzięki czemu montaż jest łatwy a sama konstrukcja stateczna i wytrzymała. Taki system łączenia świetnie sprawdza się w przypadku montażu furtek, kwietników, wiat samochodowych czy też altan ogrodowych.

Co ciekawe nie musi już się martwić o konserwację, gdyż jest ona zupełnie zbędna. Ogrodzenia kompozytowe wykonane są z przyjaznych dla środowiska materiałów, z czego aż 90% z nich można ponownie poddać procesowi recyklingu. Warto zaznaczyć, iż ogrodzenia te można z powodzeniem skonfigurować z desek ułożonych poziomo. Ogrodzenie kompozytowe cena waha się w granicach 200-250 złotych.

ogrodzenie kompozytowe cena

Oprócz typowych wyżej wymienionych ogrodzeń możemy się również zaopatrzyć w deski tarasowe kompozytowe, które stosuje się do tworzenia obrzeży basenów, pomostów oraz oczek wodnych. Oczywiście przy zakupie tychże produktów klienci otrzymują w zestawie wszelkie konieczne akcesoria to jest listwy wykończeniowe, legary czy podpory.

Deska kompozytowa jest doskonałym materiałem, gdyż nie wymaga malowania, odnawiania i jest łatwa w utrzymaniu. Innowacyjne elewacje i ogrodzenia kompozytowe nadają elegancji całej posesji. Wysokiej jakości drewno połączone wraz z polimerem to mieszanka solidności, wytworności i zadowolenia każdego klienta. Wielbiciele ciszy będą zachwyceni, gdyż wiele ogrodzeń kompozytowych ma właściwości wyciszające dzięki czemu możliwe jest delektowanie się pięknem ogrodu w błogiej ciszy. Kompozytowa deska ogrodowa posiada jedną stronę całkowicie gładką, natomiast druga strona jest już ryflowana co umożliwia stworzenie nietuzinkowej przegrody.