Gumowy termofor ukoi ból i rozluźni zmordowane mięśnie.

Zbawienne własności gorąca, znane są od dawna. Ogrzewanie ciała, w celu uśmierzenia bólu, czy polepszenia stanu zdrowia, jest niesłychanie efektywne oraz nieraz funkcjonuje porządniej, niż farmaceutyczne leki znieczulające.

Najpopularniejszym urządzeniem, do tego typu zabiegów, jest termofor gumowy – inaczej zbiornik, planowany do zapełnienia gorącą wodą. Po wypełnieniu, jego cała powierzchnia grzeje się oraz jest gotowa do użycia. Wysoka temperatura termofora gumowego, utrzymuje się także do kilku godzin, co pozwala na efektywną kurację termiczną, na długo.

Na które dokuczliwości jest dozwolone używać gorące okłady?

Bóle brzucha – złączone z menstruacją, wywołane dyspepsją lub napięciem nerwowym. Gorący okład rozluźnia mięśnie, wobec tego uśmierza skurcze i zapewnia oczekiwaną ulgę;
Bóle mięśniowe, bóle kręgosłupa;
Bóle związane z kolką nerkową;
Zapalenie stawów – ciepłe okłady, pomagają zredukować uciążliwości bólowe;
Liche krążenie, przemarznięcie – okłady z termoforu ożywiają krążenie, dzięki czemu system prędzej się ogrzewa.

Azaliż zastosowanie termofora gumowego jest pewne?

O ile nie posiadamy zakazów medycznych do użytkowania ciepłych kompresów, używanie termofora jest pewne i w rozróżnieniu do farmakologicznych leków znieczulających, nie powoduje uszkodzenia żołądka bądź trzustki. Powinno się jednakże wiedzieć, o kilku normach użytkowania termoforu.

termofor gumowy

Nie powinno się termoforu napełniać ukropem.
Nie powinno się przywierać termoforu wprost na ciało, przez dłuższy czas.
Po napełnieniu, wypada upewnić się, czy jest on dobrze zakręcony, aby ustrzec się poparzenia.
Dzisiaj projektanci termoforów, proponują multum kolorowych pokrowców, dzięki czemu osiągają one dodatkowy atut – zdołają być bardzo użytecznym podarkiem.
Pokrowiec na termofor gumowy, poza plusami artystycznymi, dostarcza nadzwyczajną osłonę ciała, przed potencjalnym poparzeniem.

Termofor śmiało winien znaleźć się w wszelkiej domowej apteczce, gdyż jest powszechnym i dodatkowo niezmiernie pewnym środkiem, łagodzącym bóle rozmaitego pochodzenia.