Długo wyczekiwany tunel w Świnoujściu

świnoujście tunel

Kto kosztował uroków wakacyjnych eskapad w Świnoujściu wie, że zanim dostaniemy się na tą urokliwą, jedyną w Polsce miejscowość turystyczną położoną na wyspie, koniecznym jest odstanie w kolejce do przeprawy promowej. Często długotrwałe oczekiwanie na łódź, która przeprawi nas na drugi brzeg sprawia, że zmęczenie podróżników i nas samych jest ogromne, bowiem kolejki do tego jedynego transportu, zwłaszcza w okresie letnim są gigantyczne i wiążą się z wielogodzinnym oczekiwaniem.

świnoujście tunel

Światełko w tunelu

Budowniczy i architekci, myśląc o rozwiązaniach usprawniających ruch pojazdów, a tym samym wczasowiczów, którzy zasilają corocznie budżet miasta, chcą wybudować tunel między dwoma polskimi lądami, podkopując się pod rzeką Świna. Inwestycja to ogromne przedsięwzięcie i zaangażowanie lokalnych władz i przedsiębiorców, jednak stanowi jedyne rozwiązanie dla upłynnienia komunikacji, oraz podwyższenia bezpieczeństwa samego miasta i jego mieszkańców. Zdarza się bowiem, że podczas złych warunków pogodowych, lub zagrożenia powodziowego, droga ewakuacyjna miasta jest znacząco ograniczona.

Świnoujście tunel – wybawienie dla przedsiębiorców

Długotrwałe przeprawy promowe to kłopot nie tylko dla turystów. Z utrapieniem pływania łodzią borykają się głównie przedsiębiorcy, działający na terenie miasta i okolic. Oni bowiem obcują z tym środkiem transportu nawet kilka razy dziennie, załatwiając służbowe sprawy poza granicami miasta. Jest to duże obciążenie w wykonywaniu codziennych czynności i walce z cennym czasem. Dla tych właśnie osób, inwestycja to prawdziwe wybawienie z którego z pewnością są bardzo zadowoleni i oczekują zakończenia budowy.

Pewnym jest, że Świnoujście to bogactwo pięknych, szerokich, piaszczystych plaż, zadbanego deptaku i czystych, zielonych lasów. To miejscowość doceniana przez turystów z Polski i zagranicy. Mimo, że budżet wyceniony na realizację tej inwestycji jest ogromny, to z pewnością jej wykonanie wiąże się usprawnieniem kulejącej dotąd komunikacji, a tym samym Świnoujście zyska kolejny walor i będzie jeszcze liczniej odwiedzane.