Crossfit – fakty i mity

Trening Crossfit Dąbrowa Górnicza to po prostu optymalizacja ogólnej sprawności w szerokim zakresie aktywności fizycznej. Zasadniczo jest to połączenie wielu ćwiczeń, które jednocześnie obciążają system aerobowy i mięśniowy.

CrossFit zazwyczaj wypala o wiele więcej kalorii na sesję niż tradycyjny trening siłowy. Więc jeśli twoim celem jest utrata tkanki tłuszczowej i dobry wygląd, trening CrossFit może z pewnością pomóc w osiągnięciu tego celu (o ile liczysz się z kaloriami, aby schudnąć). Na przykład przeciętna kobieta o wadze 150 funtów może spalić ponad 300 kalorii za 30 minut treningu CrossFit. Aby ta sama kobieta straciła ponad 300 kalorii podczas tradycyjnej sesji podnoszenia ciężarów, musiałaby ćwiczyć przez około 60 minut.

crossfit dąbrowa górnicza

Jeśli szukasz programu ćwiczeń, który skutecznie działa zarówno na układ sercowo-naczyniowy i układ mięśniowy, ten rodzaj treningu jest dla Ciebie. Jest to koncepcja ćwiczeń, w której wszystkie obszary sprawności są przepracowane dzięki różnym ćwiczeniom sercowo-naczyniowym, siłowym i wybuchowym. Nie myśl, że jest to tylko dla sportowców. Ludzie o wszystkich poziomach sprawności mogą brać udział w treningu CrossFit, chociaż niektóre treningi Crossfit mogą wymagać niewielkiej modyfikacji w przypadku osób mniej sprawnych fizycznie.